Drukuj

 

W dniu 16.12.2016r. powrócił nasz miś -Tęczuś .Odwiedził  dziewięć przedszkoli. Podróżował po całej Polsce. Był między innymi w Namysłowie, Kosinie, Ząbkowicach Śląskich, Wołczynie, Olsztynie, Cigacicach, Żywcu oraz Legionowie. Miś wysłuchał wielu ciekawych bajeczek, opowiadań, wierszy, a teraz razem z nami będzię brał udział w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. 


Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia Przedszkole Pod Tęczą w Jawiszowicach włączyło się w akcję zbierania nowych zabawek, pluszaków oraz artykułów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych.  Wszystkie zebrane dary zostały przekazane na dziecięcy oddział  w Krakowie . Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji!


 "Mały miś w świecie wielkiej literatury" cz. V

 15 listopada grupa IV miała zaszczyt gościć misia Serduszko,który przyjechał do nas z Żywca.  Razem z misiem wysłuchaliśmy baśni "Królowa Śniegu,  a potem rozmawialiśmy o przygodach Kaja i Gerda. Wszystkich bardzo wyruszyła ta opowieść.


Po przeprowadzeniu cyklu zajęć, na których dzieci poznawały warzywa i owoce grupa III przystąpiła do realizacji kolejnego zadania projektu "Zdrowo jem, więcej wiem!". Chętne przedszkolaki wykonały plakat z hasłem zachęcającym do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody oraz ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów. Technika wykonania pracy była dowolna. Wszystkie zgromadzone prace były bardzo ciekawe, a co najważniejsze przedstawiały myśl przewodnią. W wyniku grupowego glosowania następujące osoby zajęły poszczególne miejsca:

I miejsce Krzyś Fiołek 
II miejsce Natalia Śmiłek, Julia Łachut 
III miejsce Martyna Grzybek, Franciszek Włoch, Kaja Chmielak, Zuzia Korczyk 

Reszta prac otrzymała w konkursie tytuł wyróżnienia. Wszystkie opisane prace trafiły do przedszkolnej galerii. Zachęcamy do ich obejrzenia. Mamy nadzieję, że praca, jaką włożyły dzieci w wykonanie plakatów przyniesie zamierzone efekty i przekona wszystkich do unikania dużej ilości cukru, słodyczy oraz napojów słodkich. 

 


 "Najciekawsze propozycje zabaw na świeżym powietrzu"- pod takim hasłem odbyły się kolejne zajęcia przeprowadzone w grupie III  w ramach projektu "zdrowo jem, więcej wiem!". Dzieci same decydowały, które z zabaw lubią najbardziej.  Malowaliśmy kredą na chodniku, graliśmy w "chłopka", graliśmy w "kółko i krzyżyk", skakaliśmy na piłce oraz bawiliśmy się z hula-hop.  


"Mały miś w świecie wielkiej literatury" cz. IV

25.10.2016r. grupa IV gościła misia o imieniu Kropek. Przyjechał on do nas z Legionowa. Wspólnie z naszym gościem wysłuchalismy "Opowieści czarodziejskiego lasu". Potem wypełniliśmy dziennik podróży misia, napisaliśmy dla niego krótką dedykację i pożegnaliśmy się z nim. 


11.10. 2016 roku odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W tym dniu dzieci, które uczęszczaja do naszego przedszkola pierwszy rok zostały oficjalnie przyjęte w poczet przedszkola. Nie było to jednak takie proste. Każde dziecko bowiem musiało zdać pierwszy w swoim życiu egzamin- egzamin na przedszkolaka. Dzieci musiały udowodnić, że potrafią zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk, zatańczyć oraz musiały wykazać się sprytem podczas przechodzenia przez tunel. Rodzice bacznie obserwowali swoje pociechy podczas wykonywania tych trudnych zadań i  nagradzali je wielkimi brawami. Po uroczystym "ślubowaniu" pani Dyrektor przystąpiła do pasowania i wręczenia pamiątkowego dyplomu. Dzieci stały się prawdziwymi przedszkolakami.  

 


 "Mały miś w świecie wielkiej literatury" cz. III

 18.10.2016 r. dzieci z grupy IV odwiedził kolejny miś - tym razem Stokrotek,który  przyjechał z Wejherowa.  Razem z dziećmi miś poznawał warzywa oraz słuchał wierszy Jana Brzechwy o tematyce jesiennej.


 "Mały miś w świecie wielkiej literatury" cz.II

 W naszym przedszkolu w grupie IV gościły kolejne dwa misie Tosia oraz Gucio w ramach projektu . Słuchaliśmy z wielką uwagą bajeczki pod tytułem Urodziny Puchatka. Potem tańczyliśmy i wesoło bawiliśmy się z misiami cały dzień.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 


 

Dzieci z grupy V  w tym roku szkolnym bierą udział w projekcie " Mamo, tato co wy na to"

Dzieci cechuje wielka ciekawość , potrzebują wciąż nowych bodźców, które wspomagają ich rozwój. Projekt „Mamo, tato co wy na to?” w dużym stopniu akcentuje wspieranie rozwoju dziecka poprzez umożliwienie mu zaspokajania jego aktualnych potrzeb, z pomocą rodziny. Do projektu zaangażowani będą rodzice i babcie. " Poczytaj mi mamo", "Tata potrafi- zajęcia praktyczne" oraz "Babcia jest najsłodsza"- wypieki w towarzystwie babci.

Oraz kontynuują program " Kreatywny przedszkolak"

Głównym celem programu jest rozpoznanie i stymulacja dzieci o zdolnościach: literacko-teatralnych, plastycznych, matematycznych oraz sportowych, poprzez stwarzanie warunków do indywidualnego rozwoju oraz stosowania aktywizujących metod i form pracy. 

 Zachęcamy tatusiów, aby odważyli się przyjść do przedszkola i podzielić się z dziećmi uzdolnieniami czy zainteresowaniami :), Mamusiom dziękujemy za czytanie pięknych i ciekawych bajek i  baśni.


W roku szkolnym 2016/2017 grupa III bierze udział w projekcie  "Zdrowo jem, więcej wiem!" . Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy dzieci na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Pierwsze zajęcia w ramach projektu odbyły się pod hasłem "Poznajemy owoce i warzywa". Podczas tych zajęć dzieci poznawały owoce i warzywa po smaku, zapachu, dotyku. Uświadomiły sobie jaką mają wartość odżywczą oraz jaką odgrywają rolę w codziennej diecie. Na koniec samodzielnie przygotowały pyszną sałatkę owocową.

 


 

W roku szkolnym 2016/2017 grupa IV uczestniczy w projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Celem programu jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci oraz współpracy między przedszkolami.

Pierwszym zadaniem przedszkolaków było wybranie odpowiedniego  misia, który będzie podróżował po świecie  i słuchał bajeczek, baśni, opowiadań czytanych przez panie z innych przedszkoli. Zadaniem drugim było nadanie misiowi imienia.
Nasz miś nazywa się Tęczuś. Jest bardzo mięciutki i kolorowy. Dziś wraz z dziećmi wysłuchał bajeczki o dobrych manierach. Na koniec dzieci obiecały misiowi, że będą pamiętać o magicznych słowach i pożegnały go. Miś jest już w drodze do innych przedszkolaków,  a my z niecierpliwością czekamy na gości z innych przedszkoli.


ROK 2016/2017


7 czerwca grupę I i II odwiedzili pszczelarze. Naspotkanie z dziećmi przynieśli pokazać dzieciom prawdziwy ul oraz narzędzia, które wykorzystują w swojej codziennej pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pszczelarzy zajadając pyszny miodek.


31 maja w przedszkolu było bardzo uroczyście, wesoło i głośno. Tego dnia w każdej grupie odbył się "DZIEŃ MAMY I TATY". Po skończonych przedstawieniach wszystkie dzieci wraz z rodzicami udali się do ogrodu przedszkolnego gdzie odbył się Piknik rodzinny prowadzony przez profesjonalnych animatorów. Konkursy, gry i balony to tylko częśąć atrakcji, z których mogły korzystać dzieci i rodzice. Wszystkim dopisały świetne humory.

 


 

24 maja  Dzieci z grupy II gościły u siebie policjanta. W bardzo dostępny i ciekawy sposób opowiedział o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

Pokazał dzieciom przedmioty, które używa w czasie akcji policyjnych.

 


 

23 maja dzieci z grup II, III, IV i V udały się na salę kinową Ośrodka Kultury w Brzeszczach na przedstawienie oparte w całości na twórczości Jana Brzechwy pt. "Szalone bajeczki z dziadunia teczki". Chętne dzieciwybrane przez aktorów wcieliły się w bohaterówwiersza pt. "Rzepka".

 


 

16 maja dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Miały okazję pospacerować brzegiem Wisły podziwiając piękny zame. Odwiedziły pomnik Dżoka oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia ze Smokiem Wawelskim. Jedząc pyszne krakowskie obwarzanki oczekiwali na statek, którym popłynęli w rejs po Wiśle. Na koniec dzieci odwiedziły zwierzęta w ZOO. Z radością i uśmiechem wspominają wycieczkę.


13 kwietnia dzieci z gr. III przygotowane przez panią Urszule Kopczak i Dagmarę Byrską zaprezentowały wszysstkim przedszkolakom bajkę pt. "Brzydkie kaczątko". Było to przedstawienie oparte na mimice oraz gestykulacji. 

Tego dnia odbyło się również rozwiązanie konkursu plastycznego pt. "Postać Pani Wiosny". Zwyciężyły dzieci z gr. I. Wszystkie grupy za udział w konkursieotrzymały nagrody.


 21 marca w przedszkolu był ZIELONY DZIEŃ. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono a chętne dzieci przyniosły do przedszkola zrobione Marzanny.

Po śniadaniu wszyscy wyszliśmy do ogrodu i przy okrzykach PRECZ ZIMO ZŁA spaliliśmy je na znak kończącej się zimy. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenki o wiośnie i wróciliśmy do przedszkola.


Dnia 4 lutego przedszkole zmieniło się nie do poznania.Sale grupy III i IV zmieniły się w wielką salę balową przyozdobioną balonami i serpentynami. W tym dniu do przedszkola nie przyszły dzieci lecz królewny, księżniczki, piraci, spidermani, rycerze, biedronki, motylki i inne postacie bajkowe. Przy dźwiękach zespołu muzycznego dzieci bawiły się, tańczyły w parach, w kółeczkach, w kółkach i w pociągach. Były również konkursy dla dzieci ze słodkimi nagrodami. Na zakończenie każdy uczestnik balu mógł się poczuć jak Król lub Królowa Balu ponieważ każdy otrzymał pamiątkową papierową koronę.

Zabawa była udana!!!


 W dniach 11 - 15 stycznia 2016 roku w przedszkolu było bardzo dużo gości. W tych dniach odbywały się w każdej grupie Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały na tę okazję wierszyki, piosenki, przedstawienia i tańce, żeby umilić kochanym gościom czas w przedszkolu. Rodzice postarali się o słodki poczęstunek dla gości i dzieci. Na zakończenie Wnukowie wręczyli swoim Babciom i Dziadkom piękne upominki.


 22 grudniaw każdej grupie dzieci usiadły to tradycyjnej przedszkolnej wigilii.

 Poprzedzona ona była łamaniem się opłatkiem, składaniem życzeń i wspólnym śpiewem kolęd.

Na obiad wigilijny tradycyjnie barszczyk i rybka.


Dnia 17 grudnia do grupy IV przyszedł gość. Okazało się, że to pani Gienia, która jest KRAWCOWĄ.

Pokazała dzieciom maszynę do szycia i potrzebne przybory dla krawcowej.

Z kolorowego materiału uszyła fartuszek dla dyżurnego pomagającego nakrywać do stołu.

DZIĘKUJEMY PANI GIENIU !!! 


Dnia 11 grudnia z wizytą do dzieci z grupy II przyszedł Pan Leśniczy. Ciekawymi opowieściami zapoznał dzieci z gatunkami drzew, życiem zwierząt i ich zwyczajami oraz z charakterem pracy leśniczego.

Dzieci na pamiątkę spotkania otrzymały gadżety przedstawiające życie lasu.


10 grudnia odwiedził nasze przedszkole długo oczekiwany gość - ŚWIĘTY MIKOŁAJ.

Jego wizytę poprzedziło przedstawienie pt. "O niegrzecznej Krysi". Następnie Mikołaj przeszedł po wszystkich salach i wręczył prezenty wszystkim przedszkolakom. Rodości nie było końca.

Mikołaju zapraszamy za rok do naszego przedszkola.


Dnia 1 grudnia dzieci z grupy II odwiedził górnik. W prosty i dostępny sposób zapoznał dzieci z trudną i niebezpieczną pracą górnika, z urządzeniami niezbędnymi w jego pracy, ze strojem galowym i roboczym. Porównał pracę górnika dawniej i dziś.

Gość przywiózł i przedstawił różnorodne rośliny odbite w kamieniu i węglu, dzięki czemu dzieci zapoznały się z historią powstawania węgla.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościowi wykonane własnoręcznie serduszka z podziękowaniami.


30 listopada w każdej grupie panowała tajemnicza atmosfera. Wszystkie dzieci wróżyły sobie kim będą w przyszłości, z kim się będą przyjaźnić oraz lały wosk przez zaczarowany klucz. Po wróżbach były tańce i zabawy przy muzyce dla dzieci. 


 25 listopada w całym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły z domów swoje ulubione pluszaki i cały dzień spędziły bawiąc się z nimi. Były wspólne tańce, konkursy, prace plastyczne, zabawy z chustą KLANZA. Każdy przedszkolak i Miś wyszedł bardzo zadowolony do domu.


 

W listopadzie dzieci z grup najstarszych były na kolejnych zajęciach w bibliotece. Tym razem poznały nowe przygody Basi z książki "Basia i bałagan". Pomagały Basi robić porządek segregując zabawki wg poleceń. Myślę, że książkowa Basia jest z nich zadowolona. Odsyłamy do galerii.


 

Jesień w tym roku była słoneczna, ciepła i kolorowa. Przedszkolny ogród zakryły kolorowe liście, które trzeba przed zimą uprzątnąć. Dzieci z grupy IV i V z chęcią się do tego wzięły, co można zobaczyć w naszej galerii.


13 października 2015 r. to ważny dzień w Przedszkolu „Pod Tęczą”. Wówczas odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. To wydarzenie jest już tradycją  naszego przedszkola. Dzieci wykazały się talentami muzycznymi i recytatorskimi występując przed licznie przybyłymi rodzicami. Dla wszystkich dzieci był to ważny dzień.


Dnia 8 października grupa IV zorganizowała jesienne zabawy i konkursy z rodzicami w ogrodzie przedszkolnym połączone z pieczeniem kiełbasek na ognisku. Pogoda dopisała i Zabawa była udana. Rodzice bardzo chętnie brali udział w zabawach przeznaczonych dla nich i dlacałych rodzin.


Grupy najstarsze, jak co roku, biorą udział w cyklicznych spotkaniach w bibliotece. Na pierwszych zajęciach bibliotecznych razem z BASIĄ (bohaterką książki ) poznaliśmy różne nakrycia głowy.

Zdjęcia z grupy V w galerii.

 


Grupa V w tym roku realizuje projekt plastyczny. Do współpracy zaprosiliśmy panią Teresę Grzywę, pod okiem której dzieci będą wykonywać różne prace manualne, będą działać i rozwijać swoje talenty plastyczne. Pierwsze spotkanie – to serca dla mamy i taty.

 


Jesień. Pora zbioru plonów w sadzie i ogrodzie. Dzieci wiedzą doskonale, że
w owocach jest dużo naturalnych witamin. Nie każde dziecko lubi owoce ale sałatka owocowa własnoręcznie zrobiona – smakuje specjalnie :)

Dlatego dzieci z V grupy postanowiły samodzielnie zrobić taką pyszną sałatkę.

Na relację zdjęciową zapraszamy do galerii.

 


8.10.2015r. grupa III zaprosiła do przedszkola gościa- babcię Lenki. Pani Eugenia przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima pod tytułem "Rzepka". Wszyscy z wielką  uwagą słuchali, a potem samodzielnie przedstawili treść wiersza w inscenizacji. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę "Dziękuję, przepraszam i proszę..." i pożegnały przybyłego gościa.


 

16.09.2015r gr.V zorganizowała ognisko pod hasłem "Święto pieczonego ziemniaka". Dzieci i rodzice bawili się doskonale: obierając na czas ziemniaki, rzucając nimi do celu, obierając najdłuższą skórkę i przenosząc ziemniaka na łyżce do celu. Siły na to zdobyli jedząc upieczoną przez siebie na ognisku kiełbaskę.


RELACJA W NASZEJ FOTOGALERII
ROK SZKOLNY 2015/2016


 

Dnia 18 maja dzieci z grup II, III i IV wybrały się na wycieczkę autokarową do Krakowa.

Najpierw podeszliśmy pod pomnik Smoka wawelskiego, zobaczyliśmy jak zionie ogniem, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i przeszliśmy pod pomnik psa Dżoka.

Na ławeczkach przy Wiśle zjedliśmy pyszne krakowskie obwarzanki.

Następnym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle.

A na koniec odwiedziliśmy zwierzęta w ZOO.

Dzielenie się wrażeniami z wycieczki uprzyjemniło drogę powrotną do przedszkola.

Wycieczka była bardzo udana :)

 


ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE III

 Dnia 26 marca grupę III odwiedzili zaproszeni goście - rodzice lub babcie, dziadkowie. Po wprowadzających zajęciach dotyczących zbliżających się świąt dzieci wraz z rodzicami, babciami, dziadkami wykonały własnoręcznie palmy wielkanocne. Używane były gałązki bazi, bukszpanu, tui, wierzby, suszone kwiaty, kwiaty z bibułki, wstążeczki, bibułki itp. 

Palmy wyszły przepięknie. W galerii można zobaczyć efekt naszej pracy...

 


12 lutego było w naszym przedszkolu dużo atrakcji:

-najpierw przyszedł "Pan Listonosz", który roznosił kartki walentynkowe 
dla dzieci i pracowników naszego przedszkola;
-potem - w związku z Tłustym Czwartkiem jedliśmy pyszne pączki i faworki;
-a przed obiadem odwiedziły nas starsze koleżanki ze szkoły, które 
czytały nam bajki.


 ...Mikołaju Mikołaju na ciebie czekamy dziś, moc prezentów nam przyniesiesz , o czym marzę dobrze wiesz...;) W piątek nareszcie zawitał do nas Mikołaj, już z sal patrzyliśmy jak spacerował po naszym ogrodzie. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy aż wreszcie wejdzie do grup. Kolejno odwiedzał dzieci z gr I,II,IV,V i III . Mimo,że nie zawsze byliśmy grzeczni to wszyscy otrzymaliśmy od Mikołaja prezenty, a my w podziękowaniu zaśpiewaliśmy piękne mikołajkowe piosenki. Czekamy na następny rok i obiecujemy ,że trochę:) poprawimy swoje zachowanie- Dziękujemy Mikołaju i do zobaczenia:)


 25 listopada z okazji Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia we wszystkich  grupach odbyły się specjalne zajęcia dotyczące tego święta, dowiedzieliśmy się skąd ono pochodzi i od kiedy jest obchodzone. Dzieci wspólnie z misiami ćwiczyły aerobik, tańczyły w kółeczku. Radośnie wszyscy się bawiliśmy. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplomik Przyjaciela Pluszowego Misia:)

Do grupy IV również z tej okazji przybyło wielu gości:

pluszowe misiaczki oraz kochani Rodzice i Dziadkowie naszych dzieci.Odbyły się zajęcia dotyczące misiów i prawdziwych niedźwiedzi oraz zabawy z misiami i Rodzicami.Na zakończenie -oczywiście wszystkie głodomorki zjadły małe co nieco: pyszny miodek oraz słodkości upieczone i kupione przez Rodziców.

Ale była świetna zabawa!


GRUPA IV

 18 listopada przyszła do nas pewna pani..

Była to pani krawcowa, która, jak się później okazało - jest 

znana bardzo dobrze, całej naszej grupie,

bo jest to nasza pani Gienia!!!

Wszystkie dzieci się bardzo zdziwiły - ale na spotkaniu się świetnie 

bawiły :-)

Pozdrawiamy

p. Ania i p. Gienia


14 listopada starszaki były na warsztatach edukacyjnych w bibliotece.

Dzieci bawiły się i poznawały zwierzęta oraz różnorodność i funkcje ich 

ogonków :-)

Dowiedzieliśmy się naprawdę ciekawych rzeczy :-)

 


 31. 10 2014 r. dzieci z gr. III wybrały się na Cmentarz komunalny w Jawiszowicach na grób lotnika.

Poznały jego historię, zapaliły znicze i w ciszy uczciły jego pamięć.

 


Wizyta w banku


Dnia 29 października 2014r grupa II, III i IV pojechały na autokarową 
wycieczkę do banku (Banku Spółdzielczego w Miedźnej/ oddział Brzeszcze).
Odbyły się tam zajęcia edukacyjne na temat oszczędzania pieniędzy.
Poznaliśmy pracę pani kierownik oraz pań w kasach.
Obserwowaliśmy na stanowisku do monitoringu to co w tym czasie uchwyciły 
kamery w banku.
Liczyliśmy pieniądze na liczarce do bilonu oraz liczarce do banknotów.
Wypłacaliśmy pieniądze z prawdziwej karty bankowej.
Na zakończenie kolorowaliśmy obrazki ze świnką skarbonką a pani zwróciła 
uwagę na to, jak ogromne znaczenie ma oszczędzanie pieniędzy.
Czas upłynął nam miło i troszkę za szybko.....bo trzeba już było wracać 
do przedszkola.

Nauczyliśmy się dużo na zajęciach w banku :-)

 13 października w przedszkolu odbyła się spartakiada pod tytułem " Żyjemy zdrowo i wesoło", były ciekawe konkurencje i dobra zabawa!

          DZIĘKUJEMY! GRATULUJEMY!      

Serdecznie dziękujemy wszystkim  Przedszkolakom za wspólną zabawę! Mamy nadzieję, że SPARTAKIADA - ZYJEMY ZDROWO I WESOŁO będzie dla wszystkich uczestników wydarzeniem często i miło wspominanym. Gratulujemy sprawności fizycznej, wytrwałości, sprytu i poczucia humoru!


W galerii znajdują się pamiątkowe zdjęcia z wielkiego wydarzenia, jakim było bicie  Rekordu Guinnessa w równoczesnym myciu zębów przez
 dzieci w całej Polsce!!!
 
 Udało się!!!
 
 Hip, hip, HURRA!!!

 


Dnia 3 października 2014 odbyło się ognisko zorganizowane przez Rodziców dzieci z gr. III. 

Dzieci uczestniczyły w zabawach sprawnościowych i ruchowych.

Rodzice również brali udział w konkursach mi.in "Kto szybciej obierze 3 ziemniaki?", "Która skórka dłuższa obranego ziemniaka?", "Wyścig rzedów - PODAJ ZIEMNIAKA". Zabawa była udana.

Na koniec wszyscy upiekli na ognisku pyszne kiełbaski. 

Zapraszamy do galerii 

 


Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym:). 1 września do naszego przedszkola zawitało mnóstwo nowych i bardzo dzielnych przedszkolaków. Nie było słychać płaczu, sporadycznie ktoś zapytał o swoją mamusię;) Dzieci, które już do nas chodziły wróciły uśmiechnięte, wypoczęte i chętne do zabawy . Życzymy naszym kochanym przedszkolakom w tym roku szkolnym, samych radosnych dni  i tylko miłych wspomnień.


ROK SZKOLNY 2014/2015

 


ROK  2013/2014

 

 

 

Dnia 9 maja grupy: III, IV i V wyjechały na całodniową autokarową wycieczkę do Krakowa.
Pogoda dopisała, humory również.
Dzieci odwiedziły Smoka Wawelskiego i wysłuchały o nim legendy.        
Następnie przeszły do pomnika psa Dżoka, najwierniejszego przyjaciela i tam również wysłuchały jego historii.
Po spacerze plantami nad Wisłą dzieci autokarem pojechały do ZOO. A tam atrakcji co niemiara.
Czekały na nich słonie, kolorowe ptaki, węże, żyrafy, wielbłądy, lwy, tygrysy, małpki i jeszcze wiele innych zwierząt.

 


 

 

Do grupy II, w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom”, przychodzą goście, aby poczytać dzieciom książeczki dla dzieci.
Odwiedziły nas już: mamusia Pawełka, babcia Beniusia, mamusia Jasia, babcia Miłoszka, mamusia Kasi i Gabrysi i mamusia Oliwki.
Serdecznie zapraszamy innych rodziców lub babcie do przyjścia do naszej grupy w celu przeczytania przedszkolakom bajeczki.

 

 


 

Jak co roku, tak i w tym,  dzieci spod "Tęczy" uczciły święto " Dnia Babci i Dziadka".
Uroczystość odbyła się 15.01.2014 w OSP w Jawiszowicach. Tematem przewodnim było ,, Babcia i Dziadek - przyjacielem zwierząt''. I tak dzieci przebrane w piękne, kolorowe stroje przedstawiły przygotowane tańce:

Gr.1 - Zamieniła się  w ,, Łabędzie ''
Gr.2-  W ,,Ptaszki "
Gr.3-  W ,, Kotki i myszki ''
Gr.4-  W ,,Pingwiny"
Gr.5   W ,,Motylki''.
Po prezentacji  grup jeszcze raz wszystkie dzieci razem wyszły na scenę, aby zaśpiewać wspólnie piosenki i złożyć  Babciom i Dziadkom życzenia STO LAT.

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 GRUPA I

 


Dnia 28 listopada 2012 grupa I "Krasnoludki" obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły Misie, z którymi cały dzień się bawiły. Były misiowe piosenki, tańce z misiem, bajeczki o misiach oraz zabawy z misiami i chustą animacyjną. W przerwach był czas na pyszne misiowe smakołyki: cukiereczki, ciasteczka i misie :) Za rok też będziemy świętować z naszymi ukochanymi misiami.

 


 

 W listopadzie 2012 dzieci z gr. I brały udział w zajęciach w ramach projektu "Dzieciaki ekologiczne" prowadzonych przez Panią A. Ziółkowską. Każde dziecko ulepiło sobie obrazek z pięknym kwiatuszkiem, które po wypaleniu i pomalowaniu zabierze do domu.

 

 


GRUPA II

 

 

Dzień 26 października 2012 roku był dla wszystkich dzieci z grupy II bardzo interesujący.

Tego dnia odwiedziliśmy Lecznicę dla Zwierząt "Felis" w Brzeszczach.

Pani weterynarz opowiadała nam o opiece i pielęgnacji zwierząt domowych. Oprowadziła nas po całej lecznicy wyjaśniając przeznaczenie poszczególnych sal i przedmiotów. Pokazała salę zabiegową dla chorych zwierząt, wagę, na której i my mogliśmy się zważyć oraz karmy i śmieszne ubranka dla zwierząt. Ale największą atrakcją dla dzieci było osłuchiwanie kota -każdy mógł przez stetoskop posłuchać bicia serca oraz mruczenia małego  kotka :-)

Bardzo dziękujemy za tak ciekawą i pouczającą  wizytę w lecznicy.

To było dla wszystkich  niezapomniane doświadczenie.

 


 

 

 

 

 

  ROK SZKOLNY 2011/2012

 

 

 "...Małe przedszkolaki
piękne stroje mają
i do świata bajek
gości zapraszają...."

10 lutego wszyscy bawiliśmy się na balu karnawałowym. Była cudowna muzyka, konkursy i zabawy. Dzieci jak zwykle zaprezentowały piękne stroje, brawo za pomysły i inwencję. Już czekamy na następny rok, mamy nadzieję się świetnie bawić:)


 

 24 styczeń DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tradycyjnie Dzień Babci i Dziadka odbył się w strażnicy w Jawiszowicach. Dzieci przygotowały występ pod tytułem " Podróże Po Świecie" Grupa maluszków przeniosła się na Dziki Zachód i zaprezentowała się w kowbojskim tańcu, średniaczki wcieliły się w role murzynków, nie zabrakło  też dzikich zwierząt przecież byliśmy w Afryce. Grecja spodobała się starszym średniakom i świetnie wykonali taniec- zorba. Starszaki we Francji jako dżentelmeni pięknie zaprezentowali się Paniom, a dziewczynki na wesoło zatańczyły kan kana. Starszaki z gr. IV przekonali Gości,że Polska to piękny kraj i świetnie zatańczyli krakowiaka.Mamy nadzieję,że wszystkich zachwyciły występy przedszkolaków, a Naszym kochanym Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!
09.11.2011 dzieci z grupy IV i V wzięły udział w zajęciach, w świetlicy OK w Jawiszowicach, prowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Nasze gospodynie pokazały dzieciom kolejne etapy pieczenia ciasteczek. Dzieci z chęcią zagniatały ciasto, wałkowały je, wykrawały wzory ciasteczek, ozdabiały a najbardziej podobała im się degustacja, bo oczekiwanie na upieczenie ciasteczek było prawdziwą mordęgą. Aby dzieci mogły przetrwać ten czas  oczekiwania na gotowe do zjedzenia ciasteczka, panie z Koła Gospodyń bawiły się    z dziećmi w zabawy z dawnych czasów. Tak więc, na jednym spotkaniu, dzieci poznały tajniki pieczenia ciasteczek oraz różne zabawy z czasów młodości dziadków.

 

W ramach projektu "Odblaskowe Przedszkole", w którym biorą udział nasze dzieci , gościliśmy w przedszkolu Policjanta oraz Strażnika Miejskiego. Od Panów dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy poruszać się bezpiecznie po drogach, gdzie można w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni oraz do czego potrzebne są nam odblaski. Wyposażeni w wiedzę przystąpiliśmy do konkursu na temat przepisów w ruchu drogowym i nie tylko:). Przedszkolaki wykazali się ogromną wiedzą, potrafili odpowiedzieć na wszystkie zadane im pytania, złożyli znaki drogowe z puzzli bawiąc się przy tym wyśmienicie. Jesteśmy ogromnie dumni  dzieci;)-Gratulujemy!25 października w Strażnicy w Jawiszowicach odbyło się uroczyste "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały swoje hymny  z nazwą grupy .Maluszki - Krasnale, Średniaki- Tygryski, Starsze średniaki - Kurczaki, Starszaki- Śpiochy, Starszaki- Szybkie ślimaki.


GRUPA V

 

 W ramach projektu "Moje hobby", który realizowany jest w grupie V, odwiedzili nas dzisiaj hokeiści Unii Oświęcim: Mikołaj Łopuski, Łukasz Sękowski i Robert Krajci. Dla dzieci była to okazja do zapoznania się z jak się okazało nieznaną dyscypliną sportu. Po wielu podpowiedziach oraz zaprezentowaniu wszystkich rekwizytów przyniesionych przez sportowców, przedszkolakom udało się odgadnąć jaki sport uprawiają zaproszeni goście.  Hokeiści przeprowadzili z dziećmi rozgrzewkę, a później każdy mógł spróbować prowadzić kijkiem piłkę( w zastępstwie krążka) a nawet postrzelać gole p.Robertowi. Wszystkim podobały się stroje zawodników Unii, a dziewczynki wyglądały w nich przeuroczo. Po tym spotkaniu jesteśmy bogatsi w wiedzę o hokeju, wiemy jak dużo trzeba pracować  i jakim trzeba być wytrwałym, żeby połączyć hobby z pracą i  odnosić sukcesy. Dziękujemy Gościom za wspaniałe spotkanie i kibicujemy Unii Oświęcim:)   

 

 GRUPA V

 

  Dzisiaj 22 września"Mali Wielbiciele Przyrody" mieli okazję samodzielnie przygotować (wyplewić) :) grządki, aby później również własnoręcznie posadzić wrzosy. Było przy tym wiele zabawy  i  oczywiście  trochę narzekań na przykład z powodu  brudnych  rąk:). Uczymy się działając, więc każde doświadczenie jest radosnym i emocjonującym przeżyciem.

 


ROK SZKOLNY 2010/2011

 

30 maja  dzieci z grup IV i V mile spędziły czas na wycieczce w Krakowie. Tradycyjnie odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, który z bliska wcale nie wygląda strasznie:). Nie mogliśmy nie podejść do pomnika psa Dżoka, gdyż tak wiernego przyjaciela koniecznie trzeba zobaczyć. Po spacerze wawelskimi uliczkami, udaliśmy się do zoo, gdzie spotkaliśmy mnóstwo pięknych, egzotycznych zwierząt, niektóre z nich były bardzo groźne, ale znalazły się również zwierzątka, które chciałoby się przytulić np. świnki morskie czy króliczki w mini zoo. Szczęśliwi wrażeniami, ale też nieco zmęczeni podróżą wróciliśmy do przedszkola, tam już czekali na dzieci rodzice. Po tak udanej wycieczce na pewno jest co opowiadać:)  

 

 

LEŚNICZY W GRUPIE  IV

Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."
H. Zdzitowiecka

 

27 maja dzieci z grupy IV z radością przywitały pana leśniczego.
Pan Leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Przedszkolaki podziękowały gościowi gorącymi brawami oraz przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”, w którym sam pan leśniczy wziął  udział, wcielając się w rolę gajowego. W ogrodzie przedszkolnym czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka, wspólnie z panem leśniczym zasadziliśmy świerki. Będziemy je podlewać i mamy nadzieję, że ładnie nam wyrosną. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

 

W tym samym dniu odwiedził przedszkolaków z grupy II pszczelarz , który w bardzo ciekawy sposób przybliżył dzieciom tajniki zawodu pszczelarza. Pokazywał różne przedmioty, które są niezbędne przy wykonywaniu tego zawodu. Dzieci dowiedziały się także o działaniu samego miodu - tego wartościowego, życiodajnego specyfiku, miały  również możliwość spróbowania prawdziwego miodu pszczelego:) Serdecznie dziękujemy Panu za podzielenie się z przedszkolakami ciekawostkami z życia pszczółek . Do zobaczenia!

 

 

16 luty był szczególnym dniem dla przedszkolaków-

Karnawał to czas balów i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tyko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.Na przedszkolnym balu  wszystkie dzieci wyróżniały się swoimi wyjątkowymi strojami. W tym roku dominowały kostiumy księżniczek, wróżek, kotków,  spidermenów oraz rycerzy... Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje świetnie się bawiły,  a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców.

 

 

 ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

 

19 stycznia 2011r. gościliśmy w Strażnicy w Jawiszowicach babcie i dziadków naszych przedszkolaków.

Dzieci przygotowały Koncert Życzeń składający się z ulubionych przebojów dziadków, taniec misiów i pajacyków, przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna", kabaret o królewnie Śmieszce oraz familiadę. Każda grupa zaprezentowała  również taniec do pięknych melodii, co naprawdę wyglądało bardzo efektownie.Na koniec był słodki poczęstunek. Wszyscy jesteśmy pewni, że takie przedszkolne uroczystości są bardzo cenne - nie tylko pozwalają przeżyć chwile radości czy wzruszenia, ale też zbliżają do siebie członków rodziny.

Z okazji Święta Babci i Dziadka składamy najlepsze życzenia, moc dziecięcych uśmiechów i rodzinnej radości w zdrowiu i szczęściu każdego dnia!!!

 

 

 22 grudnia 2010. 

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilijka przedszkolna.  Było kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz wspólny wigilijny obiad.

 

10 grudnia 2010r. gościliśmy w naszym przedszkolu górników. Dzieci  z grup IV i V przedstawiły krótki program artystyczny,a  Goście opowiedzieli w bardzo ciekawy sposób o swojej pracy. Zaprezentowali galowy mundur, który naprawdę efektownie wygląda. Górnikom z okazji ich święta życzymy zdrowia i bezpiecznej pracy.

 

 

Dziś, 6 grudnia, wszystkie dzieci w Przedszkolu „Pod Tęczą ”z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja.

Od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. W pięknej zimowej scenerii w saniach zaprzężonych  w brązowego konika,  w asyście swoich pomocników przybył do Przedszkola Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały .Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze  Dzieci  powitały gości piosenkami i wierszami . Mikołaj pytał czy przedszkolaki grzecznie się zachowują, musiał się upewnić czy prezenty dzieciom się należą;) Przedszkolaki przekonały Mikołaja, że warto je obdarować prezentami, bo  nawet jeśli czasami trochę rozrabiają to z pewnością się poprawią.

 

SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ

 

Dzieci z grup IV i V gościły na swoich zajęciach krawcową. Mamy wielkie szczęście ponieważ w naszym przedszkolu pracuje pani, która z zawodu jest właśnie krawcową. Pani  Gienia, bardzo chętnie opowiedziała o swoim wyuczonym zawodzie, zdradziła dzieciom kilka cennych rad dotyczących, miary, szycia, krojenia, przyszywania guzików itd.  Dla obu grup Pani Gienia uszyła fartuszki dla dyżurnych oraz pozwoliła dzieciom usiąść przy maszynie i przeszyć samodzielnie kawałeczek materiału, którym przedszkolaki na pewno pochwaliły się swoim rodzicom. Gorąco dziękujemy Pani Gieni za bardzo ciekawe zajęcia.

 

 

  GRUPA IV  - "ANDRZEJKI" 

 

W przedszkolu zabawa
Andrzejek to czas
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.
Już zaczynamy , już nie czekamy
Zabawa dalej ,start….

24 listopada 2010r, przedszkolaki wspólnie z zaproszonymi gośćmi – rodzicami  oczekiwali wróżb, ukrytych w magicznych karteczkach, balonikach...Każdy miał okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego o swoim przyszłym losie.  Wróżby przeplatane były tańcami  oraz słodkim  poczęstunkiem przygotowanym przez mamę Kacperka. „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dziękuję serdecznie za miłą atmosferę.

 

 Bardzo gorąco dziękujemy  mamom  Weroniki D., Weroniki K, Dawida S., Dawida Sz., Klaudiusza, Łukasza, Kacpra J.Natalii P., Mikołaja,  za  czytanie przepięknych bajek, wkład włożony w wychowanie dzieci i miłe chwile  spędzone w naszej grupie. Dzieci i panie z grupy IV.

 

 

 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W poniedziałek  gościliśmy w naszym przedszkolu  pana policjanta z  Komendy Policji w Brzeszczach. Przestrzegał nas przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nas w różnych sytuacjach. Mogliśmy podziwiać mundur, przymierzyć czapkę, kamizelkę kuloodporną. Niektóre dzieci zadawały  pytania, a także wykazały się wiedzą na temat bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Największe jednak wrażenie wywarła na nas broń, oczywiście bez amunicji , którą mogliśmy nawet dotknąć.. była też  okazja aby co niektórych  skuć w kajdanki:) Dziękujemy Panu policjantowi i ..do następnego razu!

 

 

21 października 2010r. w Przedszkolu „Pod Tęczą” odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. To miłe wydarzenie jest już tradycją  naszej placówki. Przedszkolaki wykazały się talentami muzycznymi i recytatorskimi .Dla wielu dzieci był to pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością.

 

Grupa IV

Serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom oraz Opiekunom za udział w jesiennym spotkaniu przy ognisku, wspólną zabawę, pyszne kiełbaski i stworzenie wspaniałej atmosfery. Zachęcamy do dalszego aktywnego  udziału w życiu przedszkola.

 

 

 W Grupie IV!

 

 

Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, 
jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, 
oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, 
jest codzienne głośne czytanie 
oraz radykalne ograniczenie telewizji.

                                 Jim Trelease „Podręcznik głośnego czytania

Przez trzy miesiące( wrzesień, październik, listopad) co środę w grupie IV  odbywa się głośne czytanie bajek, książek, opowiadań… naszym przedszkolakom . Do udziału w małej grupowej akcji pod wielkim hasłem „Cała Polska Czyta Dzieciom” zaprosiłyśmy chętnych Rodziców naszych milusińskich. Nasze działania mają na celu rozbudzenie w dzieciach zapału do poznawania literatury.

 

 

 

 

 

 

 

  ROK SZKOLNY 2009/2010

DZIEŃ OTWARTY


19 marca 2010r.w Przedszkolu nr 4 „Pod Tęczą” w Jawiszowicach, zorganizowaliśmy otwarty dzień dla dzieci, które w nowym roku szkolnym będą uczęszczać do naszej placówki. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak dużo Gości nas odwiedziło. Dzieci mogły pobawić się ze starszymi kolegami, uczestniczyć w zabawach ruchowych, dydaktycznych, posłuchać bajek, opowiadań, zwiedzić sale, kąciki zabaw... Rodzice mieli okazję obserwować swoje pociechy w kontaktach z rówieśnikami i podczas swobodnej zabawy, mogli również porozmawiać z nauczycielami i zapoznać się z pracą przedszkola.

 

WIOSNA


Nareszcie do nas przyszła - wiosna bo o niej mowa, wytęskniona i długo oczekiwana. Dzieci przywitały ją w kolorze zielonym z radosnymi minkami i w dobrym nastroju. Przedszkolaki z grupy III " Jagódki" wspólnie ze starszakami Kacprem i Igorem wystąpiły w krótkiej inscenizacji pt. „Czy wy wiecie,że wiosna już na świecie”, nie zabrakło humoru, świetnej gry aktorskiej, piosenek i tańca oczywiście w wiosennej nutce- „Walc Kwiatów” P. Czajkowskiego. Po występie wszyscy udaliśmy się do przedszkolnego ogrodu spalić Marzannę, aby na długi czas wygonić z naszego krajobrazu zimę. Dziękujemy Rodzicom naszych milusińskich za przygotowanie pięknych kukiełek. Marzanny prezentowały się naprawdę wspaniale. Do przedszkola wróciliśmy radośni w wiosennych, ciepłych nastrojach, w salach czekał na nas poczęstunek w postaci pysznej galaretki, obowiązkowo w zielonym kolorze:).

 

2 października 2010r. Jawiszowice będą obchodzić swój jubileusz dla upamiętnienia 725 rocznicy lokacji wsi. Nasze przedszkole usytuowane jest w centrum Jawiszowic, jesteśmy zżyci z tą miejscowością, i staramy się przybliżać wychowankom jej historię. Od lat nazywamy Jawiszowice „ Naszą Małą Ojczyzną”. Gromadzimy pamiątki związane z infrastrukturą wsi, prowadzimy kroniki przedszkolne, w których upamiętniamy informacje, zdarzenia i zdjęcia z różnych uroczystości oraz życia codziennego przedszkola od roku 1945. My nauczyciele wpajamy dzieciom miłość i szacunek do miejscowości, w której żyją i się uczą. Podczas spacerów przedszkolaki mają okazję zapoznać się z krajobrazem wsi, zwracamy uwagę na zabytki, klimat i roślinność. Dzieci mogą dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia ludzi i ich zwyczajów, podczas spotkań z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, na które są zapraszane. Co roku z okazji Dnia Górnika, nasze przedszkole odwiedzają emerytowani górnicy- panowie mieszkający od lat w Jawiszowicach, którzy z wielkim zapałem w interesujący sposób opowiadają o swoim zawodzie. Jesteśmy również zaangażowani w konkursy organizowane na rzecz Jawiszowic. Dzieciom szczególnie podoba się konkurs „Jajuszowickie Jajo i Paw Jawiszowicki”, Ich prace możemy co roku podziwiać w Ośrodku Kultury w Brzeszczach. W tym szczególnym roku jubileuszu, podsumujemy nasze przedsięwzięcia, organizując różnorodne konkursy, prace plastyczne, wystawy dotyczące naszego przedszkola.

 

 

 W TEATRZE

" Tuż nad Bugiem z lewej strony stoi wielki bór zielony. Noc go kryje skrzydłem kruczem, świt otwiera srebrnym kluczem, a zachodu łuna złota zatrzaskuje jasne wrota. Nikt wam tego nie opowie, moje panie i panowie..."  Warto było to zobaczyć, magia Teatru Polskiego, wspaniała, kolorowa scena , na której aktorzy świetnie zagrali w przedstawieniu pt. "Na jagody" Marii Konopnickiej. Dzieciom bardzo podobały się lalki pomagające w grze aktorom, a główny bohater Janek dostarczył nam wszystkim wiele uśmiechu i pozytywnych emocji. 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

5 lutego 2010r. Dzieci bawiły się na balu karnawałowym. Wśród dziewczynek przeważały stroje księżniczek, wróżek, aniołków, były też motylki i biedronki, natomiast chłopcy świetnie prezentowali się w kostiumach batmana, pirata,policjanta, żołnierza. Milusińscy tańczyli i śpiewali swoje ulubione przeboje, nie zabrakło też różnych konkursów. W przerwie od tanecznych pląsów czekała na dzieci niespodzianka. Panie nauczycielki przygotowały przedstawienie pt. „Dentystyczna przygoda pewnej Baby Jagi”, w którym same wystąpiły. Zabawa była przednia. Przedstawienie dostarczyło wiele radości zarówno dzieciom jak i samym „aktorkom”:).

Oby w tak tanecznej atmosferze i beztroskiej zabawie, upływało całe dzieciństwo naszym przedszkolakom.

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Jak co roku, również i w tym, dzieci zaprosiły do strażnicy w Jawiszowicach swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta.

Przedszkolaki wcieliły się w role babć i dziadków, zapraszając Ich w magiczną podróż po latach minionych- przedszkolnych, szkolnych i młodzieńczych. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły: „taniec jabłuszek”, był spacer z koleżanką, tango, walc oraz dyskoteka do przeboju „We go together” z filmu „Grease”. Każde dziecko obdarowało swoją Babcię i Dziadka upominkiem. Wspaniałą zabawę zakończył słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim Gościom bardzo serdecznie i już dziś zapraszamy na następny rok.